Aktuell information och reseuppdateringar gällande COVID-19 (Coronavirus). Läs mer
Få våra nyhetsbrev med härliga semestertips och våra bästa erbjudanden. Läs vår personuppgiftspolicy
Ixia, Rhodos, Grekland
Alcudia, Mallorca
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Faliraki, Rhodos, Grekland
Kolymbia, Rhodos, Grekland
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Benidorm, Costa Blanca, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Magaluf, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Koskinou, Rhodos
El Arenal, Mallorca
Torrenova, Mallorca
Playa Del Inglés, Gran Canaria
Ialyssos, Rhodos
Cala D Or, Mallorca
St Georges, St Julians
Calas De Mallorca, Mallorca
Calas De Mallorca, Mallorca
Alcudia, Mallorca
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Palma Nova, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Torremolinos, Costa del Sol, Spanien
Alanya, Antalya, Turkiet
Aktuell information och reseuppdateringar gällande COVID-19 (Coronavirus). Läs mer
På Occidental Jandia Mar kan hela familjen njuta av en härlig semester. Här bor du i luftkonditionerade rum, bara några minuters promenad från stranden. På det stora poolområdet finns två utomhuspooler, varav en är uppvärmd vintertid. För barnen hittar du en separat barnpool och en rolig äventyrslekplats. Hotellet erbjuder även aktiviteter som minigolf och underhållning för både stora och små.
Närmsta strand ligger 600 meter från hotellet.
Hotellet ligger 84 km från Fuerteventuras flygplats.
Hotellet erbjuder 485 rum och flera rumstyper. Bland annat kan du välja mellan att bo i dubbelrum eller familjerum.
Dubbelrummen är 35 kvm stora och passar upp till tre personer. Här finns tv, telefon, fläkt, kylskåp, hårtork och luftkonditionering. De har också en balkong eller terrass på sex kvm, vissa av dem med havsutsikt.
Familjerummen är 70 kvm stora och består av två anslutna rum. Dessa rymmer upp till sex personer och har balkong eller terrass på tolv kvadratmeter, vissa med havsutsikt. Det finns även mindre familjerum på 35 kvm med våningssängar som passar två vuxna och två barn. Dessa har en terrass på sex kvm med havsutsikt, minibar, skötbord, badrumsartiklar, morgonrockar och tofflor. Flaskvärmare finns även på begäran mot en avgift.
På hotellets huvudrestaurang, Mimosa, serveras frukost, lunch och middag i bufféform. Här finns också en á la carte-restaurang, som är öppen kvällstid, där du kan njuta av måltider som har inspiration från Medelhavet. Förbokning är nödvändigt. Hotellet har också två barer där du hittar snacks och drycker, samt en nattklubb.
Var snäll att observera att vårdad klädsel gäller på restaurangerna, män ombedes bära långbyxor.
Hotellet har två utomhuspooler omgivna av en solterrass med parasoll och solstolar. För barnen finns en separat barnpool och en äventyrslekplats med leksaker. En uppvärmd pool finns under vintermånaderna. Du kan också spela fotboll, basket, volleyboll och minigolf samt att det finns ett gym. Aktiviteter som vindsurfning, dykning, sportfiske, jetski och olika utflykter erbjuds även. Hotellet har också ett underhållningsprogram med shower, uppträdanden och föreställningar för hela familjen.
24-timmarsreception
Biloch cykeluthyrning
Internet
Parkering
Souvenirshop
Valutaväxling
Tvättservice
Barnpassning
Luftkonditionering
Värdeskåp
Lokal avgift kan tillkomma för en del av faciliteterna.