Få våra nyhetsbrev med härliga semestertips och våra bästa erbjudanden. Läs vår personuppgiftspolicy
Ixia, Rhodos, Grekland
Alcudia, Mallorca
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Faliraki, Rhodos, Grekland
Kolymbia, Rhodos, Grekland
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Benidorm, Costa Blanca, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Magaluf, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Koskinou, Rhodos
El Arenal, Mallorca
Torrenova, Mallorca
Playa Del Inglés, Gran Canaria
Ialyssos, Rhodos
Cala D Or, Mallorca
St Georges, St Julians
Calas De Mallorca, Mallorca
Calas De Mallorca, Mallorca
Alcudia, Mallorca
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Palma Nova, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Torremolinos, Costa del Sol, Spanien
Alanya, Antalya, Turkiet
Titanic Beach & Resort Hotel är ett häftigt designat lyxhotell, precis vid stranden och 12 km från Antalyas stadskärna. Hotellet är byggt som ett enormt kryssningsfartyg och erbjuder flera stora pooler. I poolutbudet hittar du bland annat en pool med flera vattenrutschbanor och en mindre för barn med ett spännande piratskepp. Från piratskeppet går barnanpassade vattenrutschbanor ner i vattnet. En av poolerna är dessutom stor och anpassad för motionssim – perfekt för dig som vill blanda semesteravslappning med träning. Andra aktiviteter på hotellet inkluderar gym, tennis och fotboll.
Hotellet ligger precis vid stranden. Grovkornig sandstrand.
Hotellet ligger 15 km från Antalyas flygplats.
Hotellet erbjuder 586 standardrum, familjerum och olika sorters sviter. Vissa av dessa är belägna i huvudbyggnaden och resterande i en annexbyggnad. Samtliga har luftkonditionering, tv, telefon, internet, hårtork, minibar samt kaffe- och tefaciliteter.
I hotellets huvudrestaurang, Parkfora, serveras lokala och internationella rätter i bufféform. För barnen finns barnanpassade rätter och du kan välja att äta på uteserveringen på terrassen. Du kan välja att bo med All Inclusive. Det finns också flera á la carte-restauranger med bland annat turkiska och italienska rätter. Flera barer finns också, inklusive en bowlingbar och en diskobar, där du kan beställa olika sorters drycker.
Hotellet har en stor lagunliknande pool, omgiven av palmer. Det finns även en pool med vattenrutschbanor, en olympisk pool (uppvärmd vintertid), en mindre pool och en barnpool. Hotellets yngre gäster kan delta i barnklubben Tini Kids Club (för barn i åldrarna 4 – 12 år) som anordnar lekar, aktiviteter, tävlingar och shower. De vuxna kan spela fotboll och tennis, eller träna på gymmet. Du kan även besöka Befine Spa där du hittar inomhuspooler, turkiskt bad, bastu, ångbastu och ett stort utbud av spabehandlingar. Kvällsunderhållning erbjuds även i form av strandpartyn, karaoke och liveshower.
24-timmarsreception
Luftkonditionering
Valutaväxling
Frisörsalong
Internet
Tvättservice
Rumservice
Värdeskåp
Minilivs
Lokal avgift kan tillkomma för en del av faciliteterna.