Få våra nyhetsbrev med härliga semestertips och våra bästa erbjudanden. Läs vår personuppgiftspolicy
Ixia, Rhodos, Grekland
Alcudia, Mallorca
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Faliraki, Rhodos, Grekland
Kolymbia, Rhodos, Grekland
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Benidorm, Costa Blanca, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Magaluf, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Koskinou, Rhodos
El Arenal, Mallorca
Torrenova, Mallorca
Playa Del Inglés, Gran Canaria
Ialyssos, Rhodos
Cala D Or, Mallorca
St Georges, St Julians
Calas De Mallorca, Mallorca
Calas De Mallorca, Mallorca
Alcudia, Mallorca
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Palma Nova, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Torremolinos, Costa del Sol, Spanien
Alanya, Antalya, Turkiet
Lago Garden ligger i ett lugnt område i den charmiga fiskebyn Cala Ratjada, känd för sina fina badvikar och det kristallklara vattnet. Hotellet har hög standard och passar både dig som reser med eller utan barn. Här bor du mitt i en lummig trädgård med två härliga poolområden och du har promenadavstånd till både strand och centrum. Här finns även ett fint spa och du bor i närheten av några av Mallorcas bästa golfbanor!
Hotellet ligger endast 300 m från stranden.
Hotellet ligger 70 km från Palma flygplats.
Här bor du elegant i modernt inredda rum med balkong/terrass. I alla rum finns TV, telefon, värdeskåp, minibar samt badrum med wc och badkar. Rumservice mellan kl.10.00–16.00.
Väljer du ett Superior Room eller en Family Suite finns även en jacuzzi på rummet.
På hotellområdet finns restaurang, bar och poolbar. Frukost serveras som buffé.
Det finns även ett varierat utbud av restauranger och barer i området runt hotellet.
Lago Garden har två poolområden med solstolar, badhanddukar och parasoll samt inomhuspool och barnpool. Som sig bör på ett lyxhotell finns även ett spa där du kan njuta av bastu, jacuzzi och massage mot extra avgift.
På hotellområdet kan du spela tennis, bordtennis och biljard. Lago Garden ligger nära två av Mallorcas bästa golfbanor, Capdepera (5 km) och Canyamel (7 km). På hotellet finns även en driving range och en puttinggreen.
Du bor endast 300 m från centrum av Cala Ratjada med restauranger, barer, butiker och nöjesliv. Från hamnen kan man åka på dagsturer till grannön Menorca. Runt om Cala Ratjada finns flera fina badvikar med sandstrand och kristallklart vatten.