Få våra nyhetsbrev med härliga semestertips och våra bästa erbjudanden. Läs vår personuppgiftspolicy
Ixia, Rhodos, Grekland
Alcudia, Mallorca
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Faliraki, Rhodos, Grekland
Kolymbia, Rhodos, Grekland
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Benidorm, Costa Blanca, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Magaluf, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Koskinou, Rhodos
El Arenal, Mallorca
Torrenova, Mallorca
Playa Del Inglés, Gran Canaria
Ialyssos, Rhodos
Cala D Or, Mallorca
St Georges, St Julians
Calas De Mallorca, Mallorca
Calas De Mallorca, Mallorca
Alcudia, Mallorca
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Palma Nova, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Torremolinos, Costa del Sol, Spanien
Alanya, Antalya, Turkiet
Det är inte konstigt att Ole Olivina Lanzarote är populärt bland både par och barnfamiljer. Här bor du nämligen en kort promenad från stranden och med ett 5000 kvm stort utomhusområde så finns det gott om plats för de yngre gästerna med spring i benen. Här hittar du också flera utomhuspooler, varav en är uppvärmd under vinterhalvåret. Du kan även spela tennis eller besöka hotellets gym. Barnen kan delta i miniklubben som anordnar roliga aktiviteter dagligen.
Närmsta strand ligger 250 meter från hotellet.
Hotellet ligger 8 km från Lanzarotes flygplats.
Du bor här i ljusa dubbelrum, familjerum eller sviter med hårtork, badrumsartiklar, telefon, minibar, tv och balkong eller terrass. Dubbelrummen och sviterna har även luftkonditionering, medan familjerummen har en takfläkt. Rummen städas 7 dagar/veckan.
Vänligen observera att dubbelrummen och juniorsviterna är av fyrstjärnig standard, medan familjerummen är av trestjärnig standard.
I hotellets restaurang serveras frukost och middag i bufféform. Lunch hittar du i baren, där även dryck och snacks serveras.
Hotellet har en sötvattenspool som är uppvärmd vintertid och två saltvattenspooler, varav en barnpool. Här finns också en solterrass med parasoll och solstolar, två tennisbanor, en strandvolleybollbana och ett gym. Du kan även hyra cyklar om du vill göra en utflykt i området. Hotellet har också ett spa med bland annat massage. För barnen finns en lekpark och en barnklubb som anordnar roliga aktiviteter.
24-timmarsreception
Biloch cykeluthyrning
Internet (allmänna utrymmen)
Parkering
Varuautomat (snacks och dryck)
Utflyktsdisk
Valutaväxling
Tvättservice
Luftkonditionering
Värdeskåp
Uppvärmd pool
Lokal avgift kan tillkomma för en del av faciliteterna.