Få våra nyhetsbrev med härliga semestertips och våra bästa erbjudanden. Läs vår personuppgiftspolicy
Ixia, Rhodos, Grekland
Alcudia, Mallorca
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Faliraki, Rhodos, Grekland
Kolymbia, Rhodos, Grekland
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Benidorm, Costa Blanca, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Magaluf, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Koskinou, Rhodos
El Arenal, Mallorca
Torrenova, Mallorca
Playa Del Inglés, Gran Canaria
Ialyssos, Rhodos
Cala D Or, Mallorca
St Georges, St Julians
Calas De Mallorca, Mallorca
Calas De Mallorca, Mallorca
Alcudia, Mallorca
Lloret De Mar, Costa Brava, Spanien
Ialyssos, Rhodos, Grekland
Palma Nova, Mallorca
Magaluf, Mallorca
Torremolinos, Costa del Sol, Spanien
Alanya, Antalya, Turkiet
Omtyckta Labranda Bahia De Lobos passar både dig som letar efter en rolig familjesemester och dig som föredrar att ta det lugnt på semestern. För barnfamiljen finns ett poolområde med en separat barnpool, lekpark och aktiviteter för både stora och små. På hotellets andra poolområde råder lugn och ro, här kan du koppla av vid poolkanten med en svalkande drink och en god bok.
**Vänligen observera att byggarbete pågår i hotellets närområde, som påverkar del C:s utsikt och kan skapa oljud. Hotellet kommer att göra sitt yttersta för att boka in gäster så långt från byggarbetena som möjligt.**
Närmsta strand ligger 800 meter från hotellet.
Hotellet ligger 39 km från Fuerteventuras flygplats.
Du bor här i modernt inredda rum på cirka 45 kvm. Samtliga har tv, telefon, internet, luftkonditionering, hårtork och balkong eller terrass. Städning sker 7 dagar/veckan.
I hotellets restaurang serveras middag i bufféform. Du kan också beställa snacks, enklare rätter och svalkande drycker i snackbaren Lobos Lounge. Frukost serveras i Lobos Lounge.
Observera att vårdad klädsel gäller i restaurangen. Män ombedes att bära långbyxor.
Hotellet har två poolområden. Det ena har en saltvattenspool och här ombedes gäster respektera att det ska vara lugnt. Det andra poolområdet har en separat barnpool och här anordnas olika aktiviteter under dagarna. Du kan spela fotboll, basket och tennis, samt delta i aerobicsklasser eller träna på gymmet. Bastu och massage finns även. För barnen finns en lekplats och en miniklubb.
24-timmarsreception
Poolhanddukar
Biloch cykeluthyrning
Internet
Parkering
Bagageförvaring
Utflyktsdisk
Luftkonditionering
Värdeskåp
Tvättservice
Lokal avgift kan tillkomma för en del av faciliteterna.